DLACZEGO JĘZYK HISZPAŃSKI?

Język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi. W roku 2006 oceniano, że posługuje się nim jako językiem ojczystym około 400 milionów ludzi na siedmiu kontynentach, szczególnie w Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. Dalsze 100 milionów używa go jako drugiego języka, natomiast liczba ludzi w ogóle na świecie mówiących tym językiem to ponad 0,5 miliarda.

Z roku na rok rośnie liczba osób posługujących się tym językiem. Obecnie jest ponad 14 milionów uczących się języka hiszpańskiego jako obcego. W naszym kraju przez ostatnie dwa lata zainteresowanie nauką hiszpańskiego wzrosło o 21%.

Poza tym język hiszpański jest piękny, melodyjny, spotykasz się z nim na co dzień w telewizji, radiu i Internecie. Jeśli wybierasz się w podróż do Hiszpanii lub krajów Ameryki Środkowej lub Południowej, znając ich język ojczysty będziesz mógł bardziej dogłębnie poznać dany kraj i kulturę jego mieszkańców.Bielsko-Biała, hiszpański, język hiszpański, tłumaczenia, kursy języka hiszpańskiego, native-speakers, espana, Hiszpania, kursy wakacyjne


Dlaczego hiszpański? Dlaczego my?
      Facebook    Opinie o Centrum Języka Hiszpańskiego ESPANA
© 2009-2011, Centrum Języka Hiszpańskiego España | espana.edu.pl